Arsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
20:05:2022 20:42
Efter intern undersøgelse: Ikke flere læk i Uniteds omklædningsrum

Manchester United er overbevist om, at man er kommet de mange lækager til livs.


Der er en vis tiltro til, at der ikke i samme omfang bliver lækket fra Manchester Uniteds omklædningsrum i den kommende sæson.

Det skriver mediet The National på baggrund af en intern undersøgelse i klubben, som mediet har fået adgang til.

United har haft gang i en hæslig sæson i Premier League, og klubben er på vej mod sit laveste pointantal i klubbens Premier League-historie. Det gælder i øvrigt uanset, hvad udfaldet af klubbens sidste kamp i sæsonen mod Crystal Palace bliver.

I denne sæson har der også været godt gang i lækagerne fra omklædningsrummet, men klubben er altså af den overbevisning, at der ikke i samme omfang vil være problemer med dette under klubbens nye manager, Erik ten Hag.

Erik ten Hag vil desuden være til stede på Selhurst Park til opgøret mellem Crystal Palace og Manchester United. Han er ankommet til England, men er ikke begyndt med at arbejde i klubben endnu.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE