Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
08:04:2021 09:39
Efter De Bruyne: To City-stjerner kan følge trop

Tidligere på ugen lykkedes det for Manchester City at få forlænget kontrakten med Kevin De Bruyne frem til sommeren 2025, og den engelske storklub forsøger nu at få yderligere to af klubbens mest fremtrædende spillere til at gøre det samme.

Det skriver Eurosport.

Mediet hævder således, at Manchester City sigter efter at få Phil Foden og Raheem Sterling til også at sætte underskrifter på langvarige kontraktforlængelser inden slutningen af denne sæson.


Tidligere på ugen lykkedes det for Manchester City at få forlænget kontrakten med Kevin De Bruyne frem til sommeren 2025, og den engelske storklub forsøger nu at få yderligere to af klubbens mest fremtrædende spillere til at gøre det samme.

Det skriver Eurosport.

Mediet hævder således, at Manchester City sigter efter at få Phil Foden og Raheem Sterling til også at sætte underskrifter på langvarige kontraktforlængelser inden slutningen af denne sæson.

Det siges, at forhandlingerne med Foden er længst fremme, og at parterne næsten er enige, mens der fortsat er lidt længere vej med Sterling, som for nylig skiftede sin agent ud.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED