Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
21:09:2020 19:54
Dortmund slår fast: Sancho skal INGEN steder

Sebastian Kehl gør det klart, at Jadon Sancho ikke skal til Manchester United.


Jadon Sancho har været hovedpersonen i sommerens store transfersaga.

Gennem hele sommeren er han blevet rygtet til Manchester United, men han er stadig til at finde i Dortmund.

Dortmund havde efter sigende en deadline, der hed, at Manchester Uniteds sidste mulighed for at hente Jadon Sancho var den 10. august, og det står de fast på. Klubbens sportsdirektør slår fast, at den engelske stjernespiller bliver i klubben.

- Han er vores spiller, og han bliver her. Det er et vigtigt statement fra klubbens side, fordi vi har et ansvar. Uden Sancho er holdet dårligere, siger sportsdirektør Sebastian Kehl til Ruhr Nachrichten.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED