Dårlige nyheder for United - stort skifte kollapser
Manchester United har allerede præsenteret Matheus Cunha fra Wolverhampton, mens Brentford-stjernen Bryan Mbeumo ligeledes er på vej til Old Trafford.
I seneste sommer-transfervindue var der endvidere én bestemt forsvarsspiller, som dukkede op på radaren i United, hvilket igen har været tilfældet i det igangværende transfervindue.
Det vedrører den engelske forsvarsspiller Jarrad Branthwaite, der nu dropper planerne om et sensationelt skifte. Han har nemlig fremtiden på plads i Everton.
– Jeg er overlykkelig. Det har været noget, vi har talt om siden sæsonens afslutning, og at få den underskrevet nu er noget, jeg er virkelig begejstret for, indleder den stærke stopper til klubbens hjemmeside og supplerer:
– Den tillid, klubben har vist mig, og hvor mange kampe jeg har spillet i løbet af de sidste to sæsoner, har gjort det til en ret nem beslutning for mig at blive og fortsætte med at udvikle mig som spiller, lyder det blandt andet fra Jarrad Branthwaite, der netop er fyldt 23 år.
The Toffees har udstyret den centrale forsvarspiller med en kontrakt frem til 2030.
I samme moment er det kommet frem, at en ny stjerne flyver til Liverpool i dag.
Der er fuld gang i transfervinduet – herunder kan du få hele overblikket:
FØLG TRANSFER LIVE LIGE HER


















