Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Crystal Palace retter øjnene mod Monaco-midtbane

08.06.2019 Kl. 18:54
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Kevin N’doram har på grund af en knæskade ikke haft nogen stor sæson. Midtbanespilleren har kun snøret skoene fem gange i kampsammenhæng i forrige sæson, hvor det blev til fire kampe i Ligue 1 og en enkelt i Champions League.

N’doram, der er et produkt af Monacos ungdomsafdeling, har højst sandsynligt spillet sin sidste kamp for den franske klub.

N’doram skulle angiveligt være interesseret i at søge nye græsgange, og Crystal Palace skulle ifølge French Football News stå klar til at tage imod den 23-årige midtbanespiller med åbne arme.

Ifølge selvsamme medie er Crystal Palace ikke de eneste, der gerne vil erhverve sig N’doram.

Saint Etienne, Montpellier, Metz, Nice og Rennes vil også gerne have fat i den eftertragtede midtbanespiller. Crystal Palace skulle dog være forrest i kampen om N’doram, hvis kontrakt først udløber i 2023.

 

Annonce