Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
13:04:2021 11:42
Budgettet er småt: Disse tre positioner ønsker Spurs at styrke

Daily Mail skriver, at Tottenhams investeringer denne sommer i høj grad vil afhænge af, om klubben får solgt spillere eller ej,


Tottenham prioriterer at forstærke sin defensiv denne sommer, men er formentlig tvunget til at sælge spillere, før nyindkøb for alvor lader sig gøre. Det skriver Daily Mail.

Klubbens transferprioriteter lige nu skulle være en ny målmand, en højreback samt en midterforsvarer. Nick Pope skulle være klubbens ønske-signing til målet, mens Jannik Vestergaard er blandt spillerne, som klubben har kig på til midterforsvaret.

Behovet for en ny backup-angriber til Harry Kane kan også opstå, da Carlos Vinicus ventes at vende tilbage til Benfica efter endt lejeophold til sommer. Stuttgarts 23-årige østrigske landsholdsangriber Saasa Kalajdzic skulle være en af spillerne, man har kig på.

Men det bliver også spændende at se, hvem der forlader Tottenham Hotspur Stadium til sommer. Danny Rose, Juan FOyth, Hugo Lloris og Erik Lamela kædes alle væk af engelsk presse, mens det heller ikke ligefrem virker urealistisk, at Dele Alli og Harry Winks skulle forlade klubben.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED