AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLuton TownLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSheffield UnitedTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
09:08:2022 14:14
BREAKING: Manchester United dropper Arnautovic

Manchester United kommer ikke med et nyt bud på angriberen.


Marko Arnautovic skal ikke til Manchester United.

Det skriver mediet, The Athletic.

I de seneste par dage har der været snak om, at De Røde Djævle og Erik ten Hag skulle være opsat på at få ham til Old Trafford.

Et bud skulle angiveligt være afgivet på den nuværende Bologna-angriber, som den italienske klub afvist. Buddet lød angiveligt på £6,8 millioner, og det forlød, at der skulle komme et nyt og forbedret bud.

The Athletic erfarer dog, at Manchester United har trukket sig, og dermed skal den 33-årige østriger ikke til Old Trafford. 

Det har efter sigende været reaktionen fra klubbens fans, som har haft en betydning for klubbens beslutning.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE