Bookmakernes Premier League-favorit
Premier League-sæsonen begynder om mindre end to uger, men allerede nu udbydes der odds på, hvem der vinder mesterskabet.
I den seneste sæson var det Liverpool, der sikrede sig det engelske mesterskab på ganske overlegen manér.
Henover sommeren har The Reds indtil videre brugt omtrent 1,5 milliarder kroner på nye spillere for at styrke truppen yderligere.
Kampen i toppen af Premier League forud for den kommende sæson har dog ikke været så tæt i mange år.
For Arsenal byder sig endnu engang til, og The Gunners har også handlet stort ind denne sommer for at kunne lukke hullet til The Reds.
Manchester City har også gjort et ihærdigt forsøg på at give Pep Guardiola et hold, der kan kæmpe med om mesterskabet.
Endelig bliver Chelsea også bragt i spil som en outsider til titlen, og senest vandt The Blues da også VM for klubhold ved at ødelægge Paris Saint-Germain i finalen, hvilket gav en kolossal indtjening.
De fire klubber er da også favoritterne til mesterskabet hos diverse bookmakere, som spår en tæt kamp om Premier League-titlen.
Bet365
Liverpool: Odds 2,75
Arsenal: Odds 3,25
Manchester City: Odds 4,33
Chelsea: Odds 10,00
Unibet
Liverpool: Odds 2,76
Arsenal: Odds 3,25
Manchester City: Odds 4,33
Chelsea: Odds 10,00
Danske Spil
Liverpool: Odds 3,00
Arsenal: Odds 3,30
Manchester City: Odds 4,00
Chelsea: Odds 9,00
Betano
Liverpool: Odds 2,85
Arsenal: Odds 3,25
Manchester City: Odds 4,00
Chelsea: Odds 8,50
Betfair
Liverpool: Odds 2,75
Arsenal: Odds 3,25
Manchester City: Odds 4,00
Chelsea: Odds 10,00
Transfervinduet er åbent – følg med i alle klubskifter og rygter lige her.
Her er alle sommerens transfers i Premier League.


















