AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
11:07:2019 12:00
BOMBE i Arsenal: Profil nægter at rejse med på pre-season

Laurent Koscielny har nægtet at rejse med klubben til pre-season.


Arsenal rejser i dag til USA i deres forberedelser til den nye sæson.

Her skal de møde Colorado Rapids, Bayern München, Fiorentina og Real Madrid, men på nuværende tidspunkt bliver det uden Laurent Koscielny.

Arsenal oplyser på klubbens hjemmeside, at Arsenal-anføreren har nægtet at rejse med til USA.

- Laurent har nægtet at rejse med til USA på vores pre-season tour. Vi er meget skuffede over Laurents aktioner, som går mod vores klare instruktioner. Vi håber på at kunne løse sagen og kommer ikke med yderligere kommentarer, lydet meddelelsen på klubbens hjemmeside.

Laurent Koscielny er seneste blevet rygtet til Bordeaux og skulle efter sigende være interesseret i et skifte til den franske klub.

James Benge fra Football London melder, at franskmanden vil løsrive sig fra sin kontrakt med Arsenal:

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED