Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Bogdan insisterer: Jeg kan erstatte Mignolet

23.09.2015 Kl. 08:49
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Den ungarske keeper skiftede til Liverpool fra Bolton på en fri transfer denne sommer, hvor han erstattede Brad Jonas, der blev løsladt, da hans kontrakt udløb med klubben. 

Bogdan har hele tiden vidst, at han ville starte sæsonen som back-up til Simon Mignolet, men han er opfordret til at bevise, at han kan etablere sig selv som førstevalg på Anfield.

– Holdet er endnu ikke blevet annonceret, men hvis jeg får chancen for at starte, så bliver det en stor aften for mig. Hvis jeg da spiller et det en chance for at få en kamp under mit bælte, og vise, hvad jeg kan. Det er hvad vi alle er her for – at nyde at spille for Liverpool. Jeg skrev ikke under med Liverpool for at sidde på stranden eller for at være glad for at være andenmålmand. Som alle andre er jeg har for at kæmpe for en plads på holdet, fortalte han til lokalavisen Liverpool Echo. 

Annonce