Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Bilic forventer Payet klar til weekenden

08.09.2016 Kl. 09:35
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

West Ham har ikke fået nogen specielt god start på den indeværende sæson, hvor man i sæsonens første tre kampe i Premier League blot har fået tre point, mens man i Europa League blev ekspederet ud af rumænske Astra Giurgiu. 

Der er dog gode nyheder for fans af the Hammers. Til weekendens kamp mod Watford – et hold, der blot har hentet et point i sæsonstarten, råder Slaven Bilic nemlig igen over West Hams kæmpestjerne Dimitri Payet. 

– Han har ikke spillet for os siden Chelsea-kampen. Han har spillet for Frankrig og nu må vi se på det. Jeg forventer, at han er klar til at starte kampen. Vi har savnet ham. Det er det samme for alle klubberne, fortæller Bilic om Payet, der ikke startede inde i Frankrigs VM-kvalifikationskamp mod Hviderusland – en kamp, der endte 0-0. 

– Frankrig savnede ham. Da han kom på banen gav ham dem noget anderledes med sine kvaliteter og farlige dødbolde, fortæller Bilic på et pressemøde forud for lørdagens møde. 

Kampen fløjtes igang klokken 16.00 dansk tid. 

Annonce