Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Barcelona-flop har tømt sit skab - er opsat på Premier League-skifte

22.05.2018 Kl. 09:57
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Efter et succesfuldt EM med Portugal i 2016 var André Gomes en eftertragtet herre.

Trods interesse fra flere Premier League-klubber endte det i stedet med et skifte til Barcelona, som endte med at betale €55 millioner for portugiseren.

Den 24-årige midtbanespiller har dog ikke vist sig at være den helt store gevinst for Barcelona. I den netop overståede sæson blev det blot til seks kampe fra start, og det forlyder nu, at han har spillet sin sidste kampe for Blaugrana.

El Mundo Deportivo melder i dag, at André Gomes har accepteret, at han ikke har en fremtid på Camp Nou. Derfor har han tømt sit skab i klubben og forbereder sig på et skifte.

Andre Gomes er efter sigende opsat på et skifte til Premier League, men El Mundo Deportivo melder ikke noget om, at de klubber, som tidligere viste interesse i ham, stadig er interesseret i ham.

Det var klubber som Chelsea og Manchester United, der blev kædet sammen med Andre Gomes, hvor Chelsea efter sigende afgav et bud, som blev afvist af Valenci.

Annonce