Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Bale-præsentation må vente

30.08.2013 Kl. 21:00
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Tottenham og Real Madrid skulle være nået til enighed om prisen på Gareth Bale, men offentliggørelsen må vente lidt endnu.

Tottenham har hele tiden meldt ud, at de vil have forstærkninger på plads, før de sælger Gareth Bale. Det har de nu fået i form af Christian Eriksen og Erik Lamela. Derfor regnede man med, at Bale ville blive præsenteret i aften, når Eriksen var på plads i det engelske. Det er dog ikke tilfældet.

Tottenham vil nemlig ikke sælge Bale, før søndagens London-derby mod Arsenal er færdigspillet.

Det skyldes, at Arsenal meldes interesseret i Real Madrids Angel Di Maria, og Spurs frygter dermed, at Real vil slippe Di Maria, så snart Bale er på plads i Madrid.
Derfor vil Tottenham være sikre på, at de ikke kommer til at stå overfor Angel Di Maria i søndagens “North London Derby”. Det skriver SillySeason.com

 

 

Annonce