AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLuton TownLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSheffield UnitedTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
28:01:2023 14:26
Avis: Kriseklub får afvist bud på 170 millioner kroner

Klubben har desperat brug for flere mål, og derfor er dette en ærgerlig nyhed.


Everton er på udkig efter offensive forstærkninger i denne måned.

Derfor har man også budt på Sheffield United-angriberen Iliman Ndiaye.

Buddet, som lyder på 170 millioner kroner, er dog blevet afvist ifølge den store franske sportsavis L'Equipe.

LÆS OGSÅ: Ny Chelsea-signing er til lægetjek

Det var angiveligt spilleren selv, der afviste muligheden for et skifte til Goodison Park.

Ndiaye har været i imponerende sæson for The Blades i indeværende sæson, hvor det er blevet til 10 mål og yderligere otte oplæg på tværs af alle turneringer.

Ligeledes var han imponerende for Senegal under den netop overståede VM-slutrunde.

LÆS OGSÅ: West Ham afviser bud fra Newcastle

Everton ligger i øjeblikket på 19.-pladsen i Premier League, og klubben har desperat brug for nye forstærkninger i jagten på overlevelse.

Klubben har kun scoret 15 mål i 19 kampe, og det er dermed i offensiven, at de helt store problemer befinder sig.

Klubben var i en lignende situation ved samme tid sidste år, men her hjalp spillere som Richarlison og Anthony Gordon klubben på rette vej.

Richarlison skiftede imidlertid til Tottenham i sommer, mens Gordon rygtes væk og et skifte kan blive en realitet inden transfervinduets afslutning.

LÆS OGSÅ: Avis kårer: Her er verdens 10 bedste fodboldspillere


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE