AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
15:07:2019 17:38
Aston Villa-transfermål udebliver fra træning

Club Brügges Marvelous Nakamba er så opsat på et skifte til Premier League og Aston Villa, at han i protest mod sin klubs afvisning af Villas transferbud er udeblevet fra klubbens træninger.


Aston Villa har indstillet sigtekornet på en sommertransfer for Club Brügges Marvelous Nakamba og har ifølge det belgiske medie Le Soir afleveret et transferbud på 75 millioner kroner til den belgiske storklub. 

Imidlertid har belgierne afvist, og det har eftersigende frustreret Nakamba så meget, at han er udeblevet fra klubbens træninger hidtil og ikke har i sinde at vende retur, før end at der er kommet en afklaring på Zimbabwe-landsholdsspillerens fremtid. 

Lige så rapporterer Le Soir, at Aston Villa også skulle være frustrerede over Club Brügges adfærd i dette handelsforløb, idet belgierne skulle have ændret krav til en potentiel transfer løbende. 

Den 25-årige midtbanespiller har kontrakt med Club Brügge indtil sommeren 2021. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED