Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

- Arsenal har svage spillere, der snyder fansene

17.03.2016 Kl. 14:01
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Arsene Wengers mandskab blev sendt ud fra Champions League onsdag aften oven på et 3-1-nederlag til FC Barcelona på Camp Nou. 

The Gunners røg også ud af FA Cup'en til Watford i søndags, og skal hente 11 point på Leicester, hvis de vil have en chance for at vinde Premier League-titlen i denne sæson. 

– Det beviser, at de har en svag gruppe af spillere, der ikke kan løfte sig selv til store kampe. Ingen tvivl om, at presset er nået spillerne i de seneste par måneder, og hvis spillere hos Arsenal ikke kan klare pres, så bør de ikke være der, fortæller Manchester United-legenden Roy Keane til ITV. 

– I aften(udtalt onsdag aften, red.) var skaden allerede sket i første kamp. Der er ingen skam i at tabe 3-1, de gjorde et forsøg – men jeg tror, det må være svært for manageren at indse, og for fansene også, når de ser deres spillere gøre det godt i nogle kampe, men ikke kan gøre det mod Watford hjemme og mod Swansea hjemme, fortsætter Keane. 

– De snyder deres fans på den måde, slutter han. 

Annonce