Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Agent: United var klar til at gøre alt for at få Müller

01.10.2015 Kl. 15:54
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Gennem sommerens transfervindue blev utallige stjernespillere sat i forbindelse med et skifte til Old Trafford.

Der gik bl.a. rygter om, at Manchester United afgav et bud på Thomas Müller, der lød på £71 millioner.

Nu hævder den italienske agent, Giovanni Branchini, der har sit agentbureau med Angelo Ogbonna, Andrea Poli og Ricardo Montolivo som klienter, at Manchester United forsøgte at gøre alt for at få fat i Thomas Müller i sommerens transfervindue.

I en Q&A på CalcioMercato blev han spurgt om, hvilken klub der var på Mission Impossible i sommerens transfervindue. Her svarede han følgende:

– Manchester United ville gøre alt for at fingrende i Thomas Müller. Jeg har brugt dage på at forklare, at Bayern München ikke ville sælge ham, så i sidste ende ændrede de (Manchester United, red.) mening, siger Giovanni Branchini til CalcioMercato.

Annonce