Annonce
Annonce
Foto: Polfoto
Jürgen Klopp misser Sunderland-kamp
Jürgen Klopp vil ikke være tilstede på Anfield, når Liverpool tager imod Sunderland. Tyskeren er blevet ramt af akut blindtarmsbetændelse, hvilket plejer at medføre en operation, og derfor vil assistenterne Zejlko Buvac og Peter Krawietz stå i spidsen for de rødklædte, når nedrykningskandidaterne fra Sunderland kommer forbi.
Det er ikke Liverpools eneste hovedpine. Der er planlagt en protest, der betyder således, at fans vil udvandre efter 77 minutter i protest over de nye billetpriser, der er offentliggjort til næste sæson.
Derudover skal Liverpool forsøge at score, hvilket ikke er lykkedes for klubben i de tre seneste kampe i tabellen. Klopps tropper er i øjeblikket nummer otte i Premier League, mens Sam Allardyces er nummer 19.
Annonce