Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Barton: Ville gå direkte ind i Liverpools startopstilling

11.11.2014 Kl. 01:22
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Den 32-årige englænder er blandt andet kendt for sine kontroversielle udtalelser, og i et interview med 6'erens Mikkel Bischoff snakker han også lige ud af posen og fortæller om sin store tiltro på egne evner.

– Jeg mener, at jeg kan gå ind i startopstillingen hos flere af de engelske storklubber. Vi spillede forleden mod Liverpool, og jeg mener selv, at jeg kan gå ind i deres opstilling. Jeg mener, at jeg er bedre end det de har nu, lyder det fra Barton i interviewet med 6'eren.

– Jeg kan kigge på mange hold, og jeg har den samme holdning der. Emre Can er ikke en bedre spiller end mig. Faktisk mener jeg, at han er meget dårligere end mig, og de betalte £18 millioner for ham.

– Det er hans første år og har store problemer. Jeg kritiserer ham ikke, men han er ikke en bedre spiller end mig. Det er sandheden.

BREAKING: Moyes til La Liga

Afsløret: Tottenham har ingen talentspejdere

Annonce