Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Gossip: Tioté gifter sig med kone nummer to

30.09.2014 Kl. 13:33
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Agenten Jean Musampa fortæller, at Tioté i sidste uge giftede sig med sin anden kone, selvom han til dagligt bor med sin første kone og deres to børn i hjemmet i Newcastle.

Tioté, hvis grundløn menes at være på i omegnen af 400.000 danske kroner om ugen, giftede sig med Laeticia Doukrou ved et traditionelt, ivoriansk bryllup, en ceremoni, hvor også hans anden kone, Madag, deltog.

Tioté har også haft en tredje kæreste imens, Nkosiphile Mpofu, der bor i en landsby tæt på hvor brylluppet fandt sted, sammen har de to en søn, Rafael, men ifølge flere engelske medier, så er det forhold ikke længere eksisterende. 

Efter at have bekræftet historien fortalte agenten Musampa, at det ikke er usædvanligt er en muslim fra Elfenbenskysten, at have en del koner. Efterfølgende afviste agenten, at komme nærmere ind på historien om ex-kæresten, hvormed Tioté altså har sin tredje søn.

Annonce