Legende: Rodgers får styr på det
Liverpool har ikke fået den ønskede start på Premier League, hvor man efter seks kampe blot har syv point. Nogle mener, at Luis Suarez' manglende indflydelse spiller en uvurderlig rolle i Liverpools dårlige sæsonstart, men legenden, Kenny Daglish, er ikke i tvivl om, at Brendan Rodgers får styr på tingene inden længe.
– Når du spiller flere kampe grundet din succes, er det typisk, at man får et lille formdyk. Det er bare noget, man kan lære af, siger Kenny Daglish ifølge Tribalfootball.com.
– Det er noget nyt for både de nye spillere og for Brendan Rodgers, der aldrig har været i Europa før og spille.
– Det vil tage et stykke tid at falde på plads, men det, de gjorde sidste år, vil vise sig igen i år, er jeg sikker på, vurderer Daglish.
– De bliver nødt til at klø på som sidste år, og så er jeg sikker på, at de kommer igen.