Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Rodgers: Det tager tid med nye spillere

18.09.2014 Kl. 13:36
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

To sejre og to nederlag er det blevet til i sæsonens første fire ligakampe, og i denne weekend skal Brendan Rodgers' tropper en tur til West Ham. 

Spillet har ikke været helt så prangende, som man så i sidste sæson, og Liverpool-manageren fastslår, at det tager tid med nye spillere.

– Det er naturligt, at det tager tid for mange nye spillere at spille sammen, men jeg har været meget tilfreds med spillet indtil videre. 

Brendan Rodgers fortæller også, at han ændrede system tre gange i kampen mod Ludogorets, som i sidste endte resulterede i en sejr.

– Der er mange eksperter i dette spil – i aviserne og fjernsynet. Jeg bliver altid mindet om, hvad jeg skal gøre. Vi ser altid på nye måder at vinde kampe på. Der er ikke nogen magisk formular – kun konstant arbejde på træningsbanen.

Annonce