Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Everton-boss: Mangler kun kantspiller

07.08.2014 Kl. 11:46
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Roberto Martinez er godt tilfreds med sin trup, der ifølge manageren, ser skarp ud, når alle er fit. 

De blå fra Merseyside har allerede hentet den belgiske stjerne, Romelu Lukaku, mens også Brendan Golloway, Gareth Barry og Muhamed Besic er kommet til klubben.

Martinez er godt tilfreds med truppens sammensætning, hvor han kun mangler en kantspiller for at gøre transfervinduet komplet. 

– Vi mangler kun en kantspiller. Vi vil tage os så lang tid, vi kan for at se, hvor hurtigt vi kan få vores skadede spillere tilbage, fortæller Martinez.

– Vi ønsker at hente en kantspiller, men det er for tidligt at udtale sig om navne. 

– Vi er tilfredse med kvaliteten af truppen. Vi har en par unge spillere, vi ved, der er klar til at gå ind og hjælpe. 

Everton bliver i øjeblikket kædet sammen med Chelsea-spilleren, Christian Atsu, der kan komme til på en lejeaftale. 

Annonce