Journalist med trist nyt om Liverpool-spiller
Liverpool har i de seneste måneder kæmpet med flere skader på nogle af nøglepositionerne.
En af dem har været højrebacken Trent Alexander-Arnold.
Som afløser for den engelske back har den nordirske back Conor Bradley trådt til, og den 20-årige back har leveret nogle flotte præstationer.
Conor Bradley var også med fra start, da Crystal Palace i weekenden gæstede Anfield, mens Trent Alexander-Arnold var på bænken.
Det blev dog ikke til fuld spilletid for Conor Bradley, der måtte udgå med en skade kort inde i anden halvleg.
Med Trent Alexander-Arnold tilbage fra skade vil han formentlig være Jürgen Klopps foretrukne højreback i startelleveren, men det forlyder nu, at Jürgen Klopp ikke vil kunne vælge Conor Bradley.
Liverpool-journalisten James Pearce fra The Athletic melder, at Conor Bradley ventes ude resten af sæsonen med sin skade.
– Det var et trist syn med Conor Bradley, der måtte forlade banen. Det vil være en overraskelse, hvis vi ser ham i aktion i de resterende kampe denne sæson. Man frygter, at han har beskadiget sit ledbånd i anklen, lyder meldingen fra James Pearce.
I Premier League-sammenhæng står Conor Bradley noteret for ti kampe, og her er det blevet til et mål og tre assists.
I 4-1-sejren over Chelsea var han kampens store spiller med et mål og to assists.
Læs de seneste nyheder om Liverpool her.