Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Eriksen skuffet over Sherwood-tvivl

20.04.2014 Kl. 11:50
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Christian Eriksen nyder lige nu godt af den succes, han har i Tottenham. Dog er det kun personlig succes, da det har været en meget svingende sæson for Tottenham som helhed. Christian Eriksen har fået meget tillid fra Tim Sherwood, hvorfor han derfor ikke ønsker at se Tim Sherwood forlade klubben til sommer. 

Danskeren blev spurgt om, hvad der har manglet under Sherwood. 

– Vi har brug for mere tid. Sherwood har ikke haft meget tid til at etablere holdet, vurderer den 22-årig offensivspiller. 

– Hvis vi har styr på de basale ting, og alle lærer, hvad de skal gøre på banen, så bliver holdet mere selvsikkert, og så kommer vi til at blive langt bedre, tror jeg. 

– Det er bare langt mere anderledes, når man ikke ved, hvilken træner der er i næste sæson, mener den danske stjerne. 

Annonce