Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Sky: Everton kan præsentere Silva i denne uge

23.05.2018 Kl. 10:50
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

I dag blev Unai Emery præsenteret som Arsenal-manager, og nu håber Everton, at de snart kan offenliggøre klubbens nye manager.

Efter fyringen af Sam Allardyce har The Toffees været på udkig efter en erstatning, og Marco Silva har været den store favorit til at tage jobbet.

Sky Sports erfarer nu, at Everton nærmer sig Marco Silva og håber på at kunne offentliggøre ham som ny manager i denne uge.

Marco Silva blev fyret i Watford tilbage i januar, selvom ledelsen ønskede at fortsætte samarbejdet. Den officielle meldig lød dengang:

– Watford Football Club har stoppet samarbejdet med Marco Silva. Det har været en svær beslutning. Klubben har været sikker på, at det var den rette ansættelse, og havde det ikke været for en uberettiget henvendelse fra en Premier League-klub, så havde vi fortsat under hans ledelse.

Annonce