Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Bruce håber på Jelavic og Long

11.01.2014 Kl. 16:58
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Steve Bruce tror på, at han kan overtale Nikica Jelavic om et skifte til Hull, men han er samtidig klar over, at han må være tålmodig med Shane Long.

Hull tabte med 0-2 til Chelsea tidligere på dagen, hvor scoringer fra Eden Hazard og Fernando Torres sikrede London-klubben en foreløbig førsteplads.

Klubbens manager, Steve Bruce, er dog stadig optimistisk omkring, at han kan sikre sig et par spillere, således at klubben kan komme sig over nederlaget.

– Vi blev enige om en pris (på Jelavic red.) i går aftes. Vi håber, at vi kan overtale ham til at skifte. Vi gør vores bedste, også må vi se, hvad der sker, indledte Bruce ifølge Sky Sports.

– Vi havde en snak med West Brom omkring Longs tilgængelighed, men længere er vi ikke nået i øjeblikket. De har udpeget en ny manager, og jeg tror, de skal have en snak med ham, også vi må se, hvordan tingene udvikler sig.

Annonce