Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Suarez: Liverpool er mit hjem

05.11.2013 Kl. 13:24
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Luis Suarez er blevet rygtet til Arsenal og Real Madrid, men den kontroversielle angriber føler, at Liverpool er sit hjem, fordi klubbens fans og spillere har støttet ham i de svære tider.

Suarez ønskede i første omgang at forlade Anfield, men Brendan Rodgers afviste transferanmodningen og sendte i stedet Suarez på reserveholdet. På dette tidspunkt modtog uruguayaneren masser af støtte fra fans og holdkammerater.

– De jeg trænede med reserveholdet, fortalte de andre, at de ikke kunne lide det, og at de ville have mig tilbage i truppen. I dag føler jeg mit støttet af holdkammeraterne, og jeg værdsætter deres støtte. Støtten fra fansene var også vigtig… Jeg føler mig en del af tingene i Liverpool. Det er mit hjem, fortalte Suarez ifølge Daily Star.

Han kunne endvidere afvise alle rygter om interessen fra Real Madrid, som Suarez ikke kender noget til.

– Jeg ved ingenting omkring interessen fra Real Madrid, og jeg er glad for Liverpool.

Annonce