Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Lørdagens Bets: Runde 10

02.11.2013 Kl. 13:48
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Vi går endnu engang en fremragende Premier League-weekend i møde. Derfor bringer vi dig selvfølgelig et par super gode spil, som du enten kan investere tungt på, eller vælge at bruge som en hygge-tillæg til de kampe, som du alligevel skal se!

Kamp nr. 1) Fulham – Manchester United  – 1x – 2.60  – Spil på kampen hos Unibet og få 1000 kroner i bonus!

Fulham tager hjemme på Craven Cottage, imod mestrene fra Manchester United. United er ikke i storform i denne sæson og man har det tydeligt svært under Moyes. De seneste tre kampe er dog ikke tabt og melodien er (måske) ved at blive fundet.

Fulham er til gengæld heller ikke i god form. Man indtager ligaens 14. plads, med kun 10 point for ni kampe. To af de seneste tre er dog vundet af Jols tropper, hvilket får os til at tro, at de kan drille United i dag.

United har i flere kampe været heldige med at få sejren, dette endda mod knap så dygtige modstandere. Craven Cottage er dog et svært sted at spille og til et fremragende odds, tror vi på mindst et point til værterne.

Kamp nr. 2) Arsenal – Liverpool – 2 – 3.40  – Spil på kampen hos Unibet og få 1000 kroner i bonus!

Arsenal og Liverpool tørner sammen i hvad der må betegnes som weekendens største opgør.

Begge hold er i god form og mens Arsenal, der ligger på Premier Leagues førsteplads, kun har tabt en enkelt kamp i sæsonen, så ser det også godt ud hos Liverpool, der på en aktuel tredjeplads, også blot har smidt syv point.

Vi er sikre på, at kampen i dag bliver en lige en af slagsen og vi mener da også, at Arsenal skal påtage sig en lille favoritværdighed. Arsenal mangler Jack Wilshere til opgøret, mens Liverpool har Coutinho tilbage. Faktoren der gør, at vi mener at to-tallet til odds. 3.40 er godt, er Luis Suarez og Daniel Sturridge, de to er giftige og med den form Arsenal-forsvaret vanligt har mod hurtige angribere, så tror vi faktisk på udesejren i dag.

Kamp nr. 3 Stoke – Southampton – 2 – 2.35 – Spil på kampen hos Unibet og få 1000 kroner i bonus!

Stoke tager imod Southampton i en kamp, hvor de helst skal have point.

Mark Hughes tropper har ikke vundet i fem kampe og er nu kun lige over nedrykningsstregen. Det samme kan man slet ikke sig om gæsterne fra Southampton, der under manager Mauricio Pocchetino virkelig har fundet formen. Fire sejre i fem kampe hedder det for The Saints, som med den stærke trup, pludselig ligner en kandidat til de europæiske pladser.

2.35 er ganske enkelt for højt her, gæsterne bør kunne drille Stoke og også tage sejren, hvis de spiller op til vanlig standard.

Kamp nr 1/3 starter kl. 16.00, mens storkampen Arsenal-Liverpool fløjtes i gang klokken 18.30.

Annonce