Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Remy: Tænker ikke på fremtiden

15.10.2013 Kl. 09:16
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Loic Remy fortæller i et interview med Sky Sports, at han ikke tænker på, hvad der skal ske, når hans lejeaftale i Newcastle ophører.

Newcastle United nyder godt af Loic Remys mange scoringer, men franskmandens lejeophold slutter til sommer, hvorfor der allerede nu bliver spekuleret i, hvad der skal ske efter det.

Hoverpersonen har ikke selv svaret, og det er egentlig ikke rigtig noget, han går og fifler over.

– Jeg nyder det virkelig i Newcastle, men hvad der skal ske fremadrettet, ved jeg ikke, indrømmer han blankt ifølge Sky Sports.

– For øjeblikket er spørgsmålet om, hvad der skal ske efter lejeopholdet, ikke rigtig i mit hoved. Det er et godt spørgsmål, men vi har tid endnu til at beslutte os, forklarer han.

26-årige Remy har nettet hele fem gange i ligger nr. to på topscorerlisten i skrivende stund, – kun overhalet af selveste Daniel Sturridge.

Annonce