Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

United vil have Dortmund-spiller

25.09.2013 Kl. 14:32
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Manchester United  er angiveligt opsatte på at forstærke midterforsvaret, og her har de engelske mestre udset sig Neven Subotic, der til dagligt er at finde i Dortmund.

David Moyes og Ed Woodward har ikke gjort meget væsen af sig på transfermarkedet i det netop overståede vindue. Nu har de to United-ledere dog ifølge forlydninger besluttet sig for at agere mere flittigt i januar, når transfervinduet atter åbnes.

De engelske mestre skal dog ifølge Tribalfootball være forberedte på kamp til stregen om hans underskrift, da sidste sæson Champions League-mestre, Bayern München, også skulle være ude efter den 24-årige forsvarsklippe.

Neven Subotic og Nemanja Vidic kender hinanden ganske godt i forvejen, da de begge er stamspillere på det serbiske landshold.

 

Annonce