Tidligere United-angriber ude med riven efter Pogba
Louis Saha spillede i Manchester United i lidt over fire sæsoner og nåede her at bidrage til at hente to Premier League-titler og en enkelt Champions League-titel til The Red Devils.
Den tidligere franske angriber er imidlertid ikke tilfreds med, hvordan Paul Pogba har udtalt sig vedrørende en potentiel transfer væk fra Sahas tidligere klub, og i Manchester Evening News lægger Louis Saha ikke fingre imellem for at beskrive hans frustration over Paul Pogbas opførsel.
– Jeg har svært ved at forstå, hvorfor spillere udtaler sig, som de gør. Jeg forstår, hvis spilleren har lyst til at skifte, men det er ikke noget, der skal frembringes sådan. Jeg er særligt forargret, fordi han er så stor en spiller i klubben, fortæller Louis Saha til det engelske medie.
Paul Pogba er i det forestående transfervindue sat i forbindelse med en kæmpehandel til Real Madrid. Han skulle eftersigende være øverst på Zinedine Zidanes ønskeliste.