MULIG XI: Bliver dette Liverpools stærkeste startellever i 18/19?
Sidste sommer lavede Liverpool en handel med RB Leipzig, hvor Naby Keita tilslutter sig klubben denne sommer.
Mandag aften kunne The Reds så offentliggøre signingen af Fabinho, og dermed vil der som minimum være to nye ansigter at finde på Anfield i næste sæson.
Liverpool ser dog ikke ud til at være færdige med at handle. Ifølge The Guardian har Liverpool indledt forhandlinger med Lyon, da Jürgen Klopp er interesseret i Nabil Fekir.
Derudover skulle Jürgen Klopp også være interesseret i at bringe Alisson fra Roma til Anfield og er villig til at betale en rekordstor sum for den brasilianske målmand.
Skulle det lykkes for Liverpool at hente Nabil Fekir og Alisson har vi givet vores bud på den stærkeste startellever med nyindkøbene.
Er dette et hold, der vil kæmpe med om titlen næste sæson?
