Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Everton ansætter hollandsk sportsdirektør

16.05.2018 Kl. 15:20
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Der sker ting og sager hos Everton i dag. I formiddags tog klubben afsked med Sam Allardyce, og nu lader det til, at der en ny sportsdirektør på vej ind ad døren.

Marcel Brands har i de seneste måneder været et navn, som er floreret ganske hyppigt i de engelske medier, hvor han er blevet sat i forbindelse med flere Premier League-klubber – oftest dog med Everton.

Det ser også ud til, at det bliver Everton, som får glæde af den hollandske sportsdirektør. For efter otte år i PSV Eindhoven forlader han nu den hollandske storklub, som i dag har sagt farvel til ham.

Samtidig har PSV Eindhoven også afsløret, at Marcel Brands fortsætter i Everton, men indtil videre har den engelske klub ikke annonceret ansættelsen af den 56-årige hollænder.

 

 

Annonce