Barcelona og Real Madrid jagter ung Chelsea-spiller
Mens det har haltet for Chelseas førstehold i denne sæson, har det set anderledes positivt ud for klubbens U18-hold, der har vundet flere trofæer.
En af de helt store profiler på U18-holdet er den 17-årige angriber Callum Hudson-Odoi, der da også er blevet belønnet med fire kampe for førsteholdet.
Angriberens flotte præstationer er også blevet bemærket i nogle af verdens største klubber, og ifølge Goal.com er englænderen på blokken i både FC Barcelona, Real Madrid, Juventus og Villareal.
Chelsea vil efter sigende gøre alt for at holde på Hudson-Odoi, men hvis klubben ikke vil give ham chancen, kan han meget vel søge lykken et andet sted.
Hudson-Odoi var med til at vinde U17-VM med England sidste sommer, mens han i denne sæson har været toneangivende på Chelseas U18-hold.