Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Dansk FIFA-spiller er muligvis på vej til Premier League

20.09.2017 Kl. 08:11
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

En af Danmarks bedste FIFA-spillere gennem tiden August 'Agge' Rosenmeier kan være på vej mod et nyt eventyr i Premier League, efter han forlod Paris Saint-Germain tidligere i september måned.

Det fortalte han i slutningen af den spritnye Premier League-podcast Premier League Showet

Den dobbelt verdensmester i FIFA kunne afsløre, at der var tale om 2 klubber, og at en af disse klubber var en af de absolutte topklubber.

– Jeg kan afsløre, at der har været snak med to klubber fra Premier League, og min agent har lige været til møde med en af de ret så store klubber i Premier League, lyder det bl.a. fra August 'Agge' Rosenmeier.

August 'Agge' Rosenmeier har vundet verdensmesterskabet i FIFA to gange. Det gjorde han i 2014 og 2015. Nu skal det blive spændende, hvilket Premier League-klubemblem der kommer til at pryde hans bryst fremadrettet.
 

Hør fra 1:13:00 for at høre 'Agge' fortælle om interessen fra Premier League eller hør hele udsendelsen her:

Annonce