Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Wenger: Naturligvis er vi favoritter

11.03.2017 Kl. 07:18
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Det har på det seneste været en meget hård periode for Arsenal, hvor man er løbet ind i en række nederlag.

Blandt andet tabte man til Liverpool Premier League, mens man fik store klø i Champions League mod Bayern München, hvor man over to omgange tabte med samlet 10-2.

Senere denne lørdag møder The Gunners dog et mandskab af en helt anden kaliber, idet man i FA Cuppen skal op imod Lincoln City.

Her forventer alle, at det ender med en Arsenal-sejr, og det erkender klubbens manager, Arsene Wenger.

– Vi er favoritter, men når man er i en stor klub, så er man favoritter 90% af tiden, udtaler Arsene Wenger ifølge klubbens hjemmeside.

– Det er den næste kamp, og i den næste kamp forventer folk, at vi vinder, så selvfølgelig er der pres på, fortsætter Wenger.

Annonce