AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
22:10:2019 09:59
Woodward afslører sandheden omkring viralt klip

For præcis en måned siden tabte Manchester United 0-2 til West Ham.

Ed Woodward var på lægterne, og efter kampen gik et klip af Manchester United-direktøren viralt på de sociale medie, hvor han vender sig om til rækken bag sig og siger noget. På klippet ser man Phil Jones sige noget, hvorefter Ed Woodward vender sig om.

Flere mente, at Phil Jones sagde: "Sacked in the morning", hvilket fik Ed Woodward til at reagere med: "Stop it. We are on camera", men det var ikke helt sådan det foregik.


For præcis en måned siden tabte Manchester United 0-2 til West Ham.

Ed Woodward var på lægterne, og efter kampen gik et klip af Manchester United-direktøren viralt på de sociale medie, hvor han vender sig om til rækken bag sig og siger noget. På klippet ser man Phil Jones sige noget, hvorefter Ed Woodward vender sig om.

Flere mente, at Phil Jones sagde: "Sacked in the morning", hvilket fik Ed Woodward til at reagere med: "Stop it. We are on camera", men det var ikke helt sådan det foregik.

I et interview med United We Stand fortæller Woodward, at han snakkede til klubbens sektretær.

- Phil snakkede, om der var offside eller ej. Der var et frispark, og jeg vendte mig om til Rebecca Britain, som er vores klubsekretær, og sagde: "Was that a yellow card on him? Diop?".

Se klippet nedenfor:

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED