AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
03:10:2019 08:30
Torsdagens transferrygter: Ønsker Kane nu også at forlade Tottenham?

Det frygter man i hvert fald internt i Londonklubben.


Tottenham frygter, at Harry Kane snart kan tilføjes til listen over klubbens profiler, som ønsker at forlade Tottenham. Den 26-årige angriber har ambitioner om at vinde trofæer, og internt er man bange for, at han er begyndt at miste troen på Tottenham-projektet - The Times

Kanes chancer for at forlade klubben skulle vokse markant, hvis Mauricio Pochettino ikke længere er træner - enten fyret eller af egen fri vilje - The Times og Football Insider

På nuværende tidspunkt er Mauricio Pochettinos job dog ikke i fare, selvom Spurs har startet sæsonen under niveau - The Telegraph/Football Insider

Til gengæld skulle Mauricio Pochettino selv være nået et punkt, hvor han ønsker at forlade klubben - Daily Mail

Manchester United fortsætter med at følge James Maddison tæt, da man fortsat har intentioner om at købe for op mod £80 millioner - Daily Mail

Ousmane Dembéle skulle være én blandt tre unge angribere, som Ole Gunnar Solskjær har kig på sammen med Timo Werner og Moussa Dembele fra Lyon - The Transfer Window Podcast

Tidligere Chelsea-træner Maurizio Sarri ønsker at blive genforenet med N'Golo Kante i Juventus og har opfordret en af klubbens direktører, legendariske Pavel Nedved, til at drive handlen hjem - Daily Mail

Chelsea har kig på den 18-årige Monaco-midterforsvarer Benoit Badiashile, som kan blive en af klubbens første signings, når transferkarantænen er ovre - Le10sport

Ben Chillwell fortryder ikke, at han i sommeren 2016 afviste Liverpool, da den dengang 19-årige venstreback foretrak at forlænge med Leicester - Sky Sports

Manchester United har interesse i AC Milan-angriberen Krzystof Piatek, der som udgangspunkt ikke er til salg;  Et bud i omegnen af €40-50 millioner skulle dog kunne overvise Milan om at sælge - Planeta Milan

Chelsea-lejesvenden Nathan ønsker at blive i Atletico Mineiro og har ingen intentioner om at vende tilbage til The Blues - Super Esportes

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED