Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:07:2021 11:07
OFFICIELT: Spurs forlænger med Heung-Min Son

Heung-Min Son har forlænget med Tottenham frem til sommeren 2025.


Tottenham har netop offentliggjort en stor nyhed til klubbens fans. Deres sydkoreanske stjerne Heung-Min Son skal ikke videre, han bliver. Til 2025.

Det bekræfter klubben på deres officielle hjemmeside. 

Dermed har Tottenham taget en kæmpe skalp forud for den kommende sæson, hvor Spurs i forvejen kæmper med klubbens anden talisman Harry Kane, der i skrivende stund søger en udvej fra Tottenham Hotspur Stadium.

29 årige Heung-Min Son har været en kæmpe succes i Tottenham, siden han i 2015 blev bragt til Nordlondon fra Bundesliga klubben Leverkusen. Hele 280 kampe er det blevet til for Son i Tottenham med mindst lige så imponerende 107 mål og 64 assists til følge.

Heung-Min Son havde tidligere kontrakt frem til 2023.

 

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE