AFC BournemouthArsenal FCBrighton & Hove AlbionBurnleyCardiff City FCChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCHuddersfield TownLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:07:2018 11:33
OFFICIELT: Newcastle lejer Chelsea-brasser på ny

Kenedy skal endnu engang til Newcastle på en sæsonlang lejeaftale.


I januarvinduet blev Kenedy udlejet til Newcastle, hvor han leverede flere flotte præstationer.

The Magpies har også været tilfredse med den 22-årige brasilianer, og derfor har man hentet ham på endnu en lejeaftale.

Det bekræfter Newcastle på klubbens hjemmeside.

- Jeg er så glad for interessen fra Rafael Benitez, som kom tilbage efter mig. Jeg vil fortsætte med at arbejde hårdt frem mod den nye sæson, som jeg gjorde i sidste sæson, siger Kenedy til klubbens hjemmeside.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED