AFC BournemouthArsenal FCBrighton & Hove AlbionBurnleyCardiff City FCChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCHuddersfield TownLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:07:2018 11:52
OFFICIELT: Fulham henter Seri i rekordhandel

Fulham har netop bekræftet signingen af Jean Michaël Seri på en fireårig kontrakt.


Jean Michaël Seri har i de seneste par måneder været kædet sammen med nogle af de engelske storklubber, men det er oprykkerne fra Fulham, der ender med at hente ham.

På klubbens hjemmeside bekræfter Fulham, at Jean Michaël Seri har skrevet under på en fireårig kontrakt med The Cottagers.

- Vi er glade for at kunne bekræfte signingen af den ivorianske landsholdsspiller Jean Michaël Seri fra OGC Nice. Midtbanespilleren har skrevet under på en fireårig kontrakt, og klubben har mulighed for at forlænge kontrakten med yderligere et år efter at have slået flere europæiske storklubber i kampen om Jean Michaël Seris underskrift. 

Fulham har ifølge Sky Sports betalt i omegnen af £20-25 millioner for Jean Michaël Seri, og dermed er han den dyreste signing i klubbens historie. Den rekord sad Konstantinos Mitroglou tidligere på, da han skiftede fra Olympiakos til Fulham i en £14 millioner-handel.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED