AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
12:09:2018 17:24
Loftus-Cheek: AC er min 'partner in crime'

Ruben Loftus-Cheek har et rigtig godt forhold til danske Andreas Christensen og kalder ham sin 'partner in crime'.


Ruben Loftus-Cheek og Andreas Christensen har spillet sammen på ungdomsholdene i Chelsea, og begge har de formået at blive en del af klubbens førstehold.

Den unge duo har således også udviklet et stærkt bånd, og Loftus-Cheek kalder AC for sin 'partner in crime'.

- Jeg sidder med Andreas (når Chelsea rejser til udekampe), fordi vi har kendt hinanden i lang tid. Han ser normalt en serie, men jeg ser ikke noget specielt lige nu, så jeg spiller bare nogle spil på min telefon eller hører musik, fortæller han til klubbens hjemmeside.

Midtbanespilleren uddyber, at han ofte sidder sammen med danskeren til frokost.

- Det er som regel Andreas. Han er min partner in crime. Jeg har spillet med ham, siden vi var 16 år. Jeg husker, da jeg så ham spille for første gang, hvor han fik det til at se så let ud. Han er virkelig talentfuld.

Loftus-Cheek udråber desuden Antonio Rüdiger til at være den, der laver mest sjov i omklædningsrummet.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED