Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:05:2020 11:10
To Watford-spillere er i karantæne

Watford rammes endnu engang af coronavirussen, da to af klubbens spillere nu er tvunget i karantæne.


Coronavirussen har sat sit præg på Watford, hvor Adrian Mariappa og to andre ansatte er smittet, og nu kan klubbens manager Nigel Pearson så fortælle, at to af klubbens spillere er gået i karantæne.

Det sker som følge af, at medlemmer af deres familie er testet positiv for virussen.

- Vi har haft et par personer, som skal være i karantæne, fordi de har været i nærkontakt med folk, der er testet positiv, selvom deres egne resultater var negative, fortæller Pearson ifølge the Independent.

Premier League-spillerne er allerede blevet testet flere gange, fordi de tidligere på ugen kunne gå i gang med at træne igen.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED