AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
11:02:2019 15:56
Vigtig West Ham-trio kan komme i spil til næste kamp

West Ham satser på at have tre vigtige spillere klar til kamp igen, når den næste Premier League-kampe venter efter en mindre kamppause.


Det er ikke så ofte, at Premier League-klubberne har to uger uden kampe. Det er dog nu tilfældet for West Ham efter klubbens FA Cup-exit tidligere på sæsonen.

Den kommende tid skal bruges på en træningslejr i Malaga og på at få gjort tre af klubbens skadede spillere klar til kamp igen.

Ifølge London Evening Standard forventer Manuel Pellegrini at have både Samir Nasri, Manuel Lanzini og Fabian Balbuena til rådighed, når West Ham den 22. februar skal møde Fulham på hjemmebane.

Samir Nasri, der blev hentet til klubben på den sidste dag i 2018, har døjet med en mindre lægskade, mens Manuel Lanzini har været ude i syv måneder med en knæskade, som også kostede ham VM-slutrunden for Argentina. Paraguayanske Fabian Balbuena har bøvlet med en knæskade i et par måneder, og det er ham, der er det største spørgsmålstegn ved.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED