AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
02:12:2019 14:39
United-fans forsvarer udskældte Fred efter Villa-kamp

Manchester Uniteds tilhængere trækker lidt af kritikken mod Fred tilbage efter god indsats mod Aston Villa.


Manchester Uniteds Fred er blevet hyppigt kritiseret i denne sæson, og midtbanespilleren er flere gange nærmest blevet gjort til syndebuk for hele holdets elendighed, ligesom han er blevet kaldt den værste spiller i klubbens historie.

Men en hæderlig indsats i opgøret mod Aston Villa har fået flere af klubbens fans til at forsvare brasilianeren og ligefrem tage ham til nåde igen. Det skriver Manchester Evening News.

Herunder ses nogle af de tweets, Uniteds tilhængere postede i kølvandet på kampen søndag, hvor Fred overstrålede Andreas Pereira på midtbanen.
 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED