Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
14:06:2021 23:28
United-ejer lover fans: Vi investerer stort denne sommer

Joel Glazer gør det klart for Manchester United-fansene, at de vil investere stort i nye spillere denne sommer.


Glazer-familien, som ejer Manchester United, har i mange år været udsat for massiv kritik af klubbens fans.

Det skyldes deres manglende involvering i klubben samt det økonomiske aspekt, hvor de i mange år har taget penge ud af klubben uden at investere nogle af deres egne penge - og på den måde øge klubbens gæld.

Efter Super League-fadæsen har Glazer-familien meldt ud, at de vil gøre deres del for at få et bedre forhold til fansene.

Derfor har Joel Glazer deltaget i et møde med fansene, og i dag fortæller han, at klubben vil investere stort i sommerens transfervindue. 

- Vi vil fortsætte med at investere på banen, som vi gjorde sidste år, og vi planlægge betydningsfulde investeringer i år. På den måde vil vi føle, at vi står godt placeret, lyder det fra Joel Glazer.

Adskillige spillere bliver rygtet til Manchester United, men ifølge de mere troværdige journalister forventes det, at Jadon Sancho skifter til Old Trafford.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE