AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:01:2020 19:22
United ansætter bureau til at gøre Woodward-image bedre blandt fans

Manchester United har hyret et bureau, som bl.a. skal gøre Ed Woodwards image blandt klubbens fans bedre.


“He’s gonna die, Ed Woodward is gonna die”.

Sådan lød det bl.a. fra Manchester United-fans på Old Trafford, da det i går endte med et 0-2-nederlag til Burnley.

Ed Woodward og Glazer-familien er ikke ligefrem ønsket af klubbens fans, og det vil man nu forsøge at gøre noget ved.

The Guardian beretter, at Manchester United har hyret den tidligere Sky Sports-vært, Neil Ashton, som nu driver sit eget kommunikationsbureau, til at reparere forholdet mellem Ed Woodward og klubbens fans.

Til The Guardian fortæller Neil Ashton selv:

- Woodward er en fyr, der absolut elsker Manchester United. Jeg vil ikke kune ændre synet på ham, men også klubbens ledelse, siger Neil Ashton til avisen.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED