AFC BournemouthArsenal FCBrighton & Hove AlbionBurnleyCardiff City FCChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCHuddersfield TownLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
13:03:2019 21:13
Tottenhams nye hjemmebane skal testes med dansker på holdkortet

Allan Nielsen er blandt de tidligere Tottenham-spillere, som skal være med til at afprøve klubbens nye hjemmebane.


Den 30. marts vil Tottenham teste sit nye stadion forud for en mulig indvielse, og her vil en række af klubbens tidligere storspillere deltage i en kamp mod et udvalgt mandskab af tidligere Inter-spillere.

Tottenham har i dag annonceret, at Robbie Keane, Rafael van der Vaart, Dimitar Berbatov, David Howells, Stephen Carr, Darren Anderton, Erik Thorstvedt og danske Allan Nielsen trækker Tottenham-trøjen over hovedet endnu engang.

På nuværende tidspunkt er hele holdet endnu ikke offentliggjort, men det allerede nu fastlagt, at det bliver den tidligere Tottenham-anfører, Gary Mabbutt, som skal stå med ansvaret for mandskabet.

Foruden testkampen den 30. marts bliver Tottenham Hotspur Stadium også prøvet af den 24. marts, hvor klubbens U18-hold møder Southamtons ungdomshold.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED