AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
03:12:2019 08:16
Tirsdagens transferrygter: Liverpool har kommende "superstjerne" i kikkerten

The Reds' scouting-afdeling har svært ved at få armene ned over ung forsvarer.


Liverpool har identificeret den udlejede Brighton-forsvarer Ben White, der brillierer for Leeds United i The Championship, som en fremtidig superstjerne. The Reds' rekrutteringsafdeling skulle være blevet blæst bagover af den 22-årige midterforsvarers evner, hvilket kun har øget klubbens interesse i ham - Football Insider

Zlatan Ibrahimovic afviser bud fra Premier League for at vende tilbage til AC Milan- The Telegraph

AC Milan er også blevet tilbudt Olivier Giroud - Calciomercato

Christian Eriksen har gjort det helt klart over for José Mourinho og Tottenham, at han ikke ønsker at forlænge sin kontrakt - The Telegraph

Arsenals bestyrelse ønsker, at Mikel Arteta bliver udnævnt til klubbens nye træner - Daily Mirror

Klubben er dog klar til at tilbyde trænerstillingen permanent til Freddie Ljungberg, hvis han imponerer som midlertidig træner - London Evening Standard

Roma planlægger at komme med et nyt og forbedret bud på Chris Smalling - Il Romanista

Liverpool har igen haft scouts i Tyrkiet for at overvære Ugurcan Cakir, målmanden for Trabzonspor, spille - Daily Mirror

Liverpool skulle samtidigt overveje at byde på Genk-midtbanespilleren Sander Berge, der potentielt kan dække ind for skadede Fabinho - Daily Mirror

Manchester United bød angiveligt €100 millioner på Kalidou Koulibaly denne sommer, men fik buddet afvist. Napoli ville dog ikkke takke nej, hvis The Red Devils eller en anden Premier League-klub bød lignende beløb nu - Gazzetta dello Sport

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED